http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policjant z Kłecka po służbie zatrzymał złodzieja

Wyróżniony Policjant z Kłecka po służbie zatrzymał złodzieja

Aspirant Bartosz Radomski – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kłecku zatrzymał po służbie 34-letniego złodzieja. Mieszkaniec gminy Janowiec Wielkopolski będąc pod wpływem alkoholu ukradł rower zaparkowany pod sklepem w Mieleszynie. Warty 600 złotych jednoślad już wrócił do właścicielki. Złodziej usłyszał już zarzut kradzieży i kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości.


O kradzieży roweru asp. Bartosz Radomski z Komisariatu Policji w Kłecku dowiedział się w środę wieczorem, w czasie wolnym od służby. - Z relacji poszkodowanej wynikało,że jednoślad zaparkowała w pobliżu jednego z miejscowych sklepów spożywczych i w pewnym momencie zniknął. W pobliżu sklepu kręcił się mężczyzna, którego kilka godzin wcześniej podczas służby funkcjonariusz legitymował. Policjant wziął sprawę w swoje ręce. Udał się swoim prywatnym samochodem w poszukiwaniu złodzieja. Po przejechaniu około kilometra zauważył i rozpoznał jadącego na rowerze mężczyznę. Jednoślad odpowiadał przekazanemu przez kobietę opisowi. Czujność funkcjonariusza po służbie nie zawiodła. Policjant poinformował o sytuacji dyżurnego gnieźnieńskiej jednostki, a następnie podjął interwencję z przybyłym na miejsce patrolem. Odzyskany rower przekazał właścicielce. Sprawca kradzieży miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Dzisiaj, 7 czerwca usłyszał zarzut kradzieży i kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów. Zachęcamy do stosowania blokad i zabezpieczeń posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.