http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zapalił racę na meczu, dostał stadionowy zakaz i dozór policji

Wyróżniony Zapalił racę na meczu, dostał stadionowy zakaz i dozór policji

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Piły, który podczas niedzielnego meczu żużlowego odbywającego się w Pierwszej Stolicy Polski złamał przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych wnosząc na stadion racę świetlną. Z godnie z obowiązującymi przepisami, może mu grozić kara do 5 lat więzienia.


W ostatnią niedzielę na miejskim stadionie w Gnieźnie odbywał się mecz między drużynami Start Gniezno a Polonia Piła. W trakcie trwania imprezy ktoś odpalił racę świetlną, a następnie rzucił ją w stronę ochrony. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Mężczyzną tym okazał się 24-letni mieszkaniec Piły. Jeszcze podczas meczu został zatrzymany. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał 1,4 promile alkoholu w organizmie. Śledczy przedstawili mu zarzut z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych dotyczący posiadania materiałów pirotechnicznych. Przyznał się do winy - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Wobec 24-latka organy ścigania zastosowały dozór policji oraz zakaz wstępu na imprezy masowe o charakterze sportowym w postaci meczów żużlowych z udziałem drużyny Polonia Piła.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.