http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Skupy złomu na celowniku policji i Straży Ochrony Kolei

Wyróżniony Skupy złomu na celowniku policji i Straży Ochrony Kolei

Gnieźnieńscy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili dzisiaj kontrole punktów skupu złomu. Są one dokonywane sukcesywnie w związku z kradzieżami elementów infrastruktury kolejowej.


Gnieźnieńscy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami SOK kontrolowali punkty skupu złomu. Celem wspólnych działań jest ograniczenie przestępczości związanej z kradzieżami oraz dewastacją, zwłaszcza infrastruktury kolejowej i telekomunikacyjnej. Mundurowi sprawdzają dokumentację prowadzoną przez punkty złomu, kontrolują, czy składowane przedmioty metalowe nie są elementami infrastruktury kolejowej.

- Złodzieje zabierają wszystko to, co następnie można spieniężyć. Uzyskują za to niewielkie sumy pieniędzy, powodując jednak potężne straty dla właścicieli, często idące w setki tysięcy złotych. Poza stratami materialnymi, działania osób odpowiedzialnych za dewastację i kradzieże złomu powodują również zagrożenie bezpieczeństwa. Tak dzieje się chociażby w przypadku kradzieży włazów zakrywających studzienki kanalizacyjne - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Sprawcy kradzieży złomu muszą liczyć się z poważną odpowiedzialnością karną. Artykuł 254a Kodeksu Karnego w szczególny sposób odnosi się do kradzieży elementów infrastruktury kolejowej, ciepłowniczej czy telekomunikacyjnej. Takie przestępstwo jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.