http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policjant czujny także po służbie

Wyróżniony Policjant czujny także po służbie

Asp. sztab. Dariusz Pawłowski - technik kryminalistyki z gnieźnieńskiej komendy nie dopuścił, żeby dziwnie zachowujący się kierowca volkswagena turana kontynuował jazdę samochodem, bez skontrolowania go przez policjantów. Policjant w czasie wolnym od służby swoim prywatnym samochodem jechał za podejrzanym autem, które starało się go zgubić na osiedlowych uliczkach, a następnie zatrzymał kierującego i przekazał przybyłemu na miejsce patrolowi. Okazało się, że pojazd, którym poruszał się 30-letni gnieźnianin był poszukiwany przez policję niemiecką do celów karnych.


Funkcjonariusz gnieźnieńskiej komendy – technik kryminalistyki asp. sztab. Dariusz Pawłowski około godz. 2.00 w nocy z 27 na 28 stycznia 2018 roku, jadąc swoim samochodem w czasie wolnym od służby, w miejscowości Jankówko, zauważył dziwnie zachowującego się kierującego pojazdem marki Volkswagen Turan. Auto miało niemieckie tablice rejestracyjne.

Początkowo policjant pomyślał, że kierowca może być nietrzeźwy, albo źle się poczuł. Jednak, gdy tylko ten zauważył, że inne auto jedzie za nim postanowił zgubić je krążąc po osiedlowych uliczkach osiedla Winiary.
http://informacjelokalne.pl/images/stories/2018/02/01/01.jpg

- Funkcjonariusz jednak nie odpuszczał, uparcie jechał za podejrzanym pojazdem, w międzyczasie powiadamiając o wszystkim oficera dyżurnego jednostki. W pewnym momencie kierowca turana wjechał autem pod zakaz w osiedlową uliczkę, gdzie na chwilę się zatrzymał. Sytuację tą wykorzystał technik kryminalistyki, który podbiegł do turana i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Po chwili na miejsce podjechał policyjny patrol. Wówczas okazało się, że kierujący pojazdem 30-letni gnieźnianin był trzeźwy, ale pojazd, którym się poruszał był poszukiwany przez policję niemiecką do celów procesowych - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Auto zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym. Czynności w tej sprawie trwają.
Ostatnio zmienianyczwartek, 01 luty 2018 10:41

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.