Logo
Wydrukuj tę stronę

Włamał się do domu w Łubowie i ukradł repliki broni

Wyróżniony Włamał się do domu w Łubowie i ukradł repliki broni

Policjanci z Czerniejewa zatrzymali 50-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem. Mężczyzna wykorzystując nieobecność właścicieli włamał się do jednorodzinnego domu. Jego łupem stały się torba, repliki broni myśliwskiej i litr alkoholu, który najprawdopodobniej wypił. Sprawca uszkodził również drzwi. Łączne straty wyniosły ponad 4 tysiące złotych.


2 stycznia w godzinach wieczornych policjanci z Czerniejewa zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w gminie Łubowo. Informację o przestępstwie, do którego doszło kilka godzin wcześniej pod swoją nieobecność przekazał właściciel. Sprawca oprócz uszkodzena drzwi wejściowych ukradł skórzaną torbę myśliwską, 3 repliki broni oraz litr alkoholu.

- Policjanci, którzy udali się na miejsce szybko ustalili okoliczności zdarzenia oraz tożsamości sprawcy, którym okazał się 50-latek. Mężczyza został zatrzymany. W jego organizmie były prawie 3 promile alkoholu. Przyznał się do włamania i dobrowolnie zwrócił część przedmiotów, nie pamiętał jednak, gdzie wyrzucił resztę. Skradziony alkohol prawdopodobnie wypił. Trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia funkcjonariusze z Czerniejewa odzyskali pozostałe przedmioty, które znalazła właścicielka okolicznego sklepu - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

50-latek już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a także gróźb karalnych. Okazało się bowiem, że mężczyzna już po włamaniu do domu groził siekierą pozbawieniem życia przypadkowemu świadkowi.

Za przestępstwa te grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Informacjelokalne.pl