Logo
Wydrukuj tę stronę

34-letni gnieźnianin znęcał się nad matką

Wyróżniony 34-letni gnieźnianin znęcał się nad matką

Gnieźnieński sąd na wniosek prokuratury i policji zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad swoją matką i rozbój na jej osobie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.


- Tuż przed świętami kurator sądowy powiadomił Prokuraturę Rejonową w Gnieźnie o prawdopodobnej przemocy domowej, do której miało dochodzić w jednym z mieszkań Pierwszej Stolicy Polski. Działania policji były natychmiastowe. Od momentu złożenia formalnego zawiadomienia do zatrzymania 34-letniego sprawcy nie minęła doba. W tym czasie śledczy ustalili i przesłuchali świadków oraz zebrali materiał procesowy. Policja była również w stałym kontakcie z prokuraturą. Potwierdziło się, że syn znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, jak również dokonał na jej osobie rozboju. Do zdarzeń tych dochodziło, gdy znajdował się pod wpływem alkoholu - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

34-letni gnieźnianin decyzją Sądu Rejonowego najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Już kilka lat temu prowadzone było postępowanie o znęcanie nad matką, za które to przestępstwo został prawomocnie skazany.

Za przestępstwo znęcania oraz rozboju grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

- Coraz częściej wobec takich zdarzeń, gdzie cierpią najbliżsi, sąd przychyla się do składanych przez policję i popartych przez prokuraturę wniosków o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego. To również przestroga dla potencjalnych sprawców, że nie są bezkarni, a przestępstwa przeciwko rodzinie są szczególnie piętnowane - dodaje.
Informacjelokalne.pl