Logo
Wydrukuj tę stronę

Świąteczny weekend z domowymi awanturami

Wyróżniony Świąteczny weekend z domowymi awanturami

Przez całe święta prowadzona była akcja „Bezpieczny weekend Boże Narodzenie 2017”. Od 22 grudnia do 26 grudnia nad bezpieczeństwem na drogach powiatu gnieźnieńskiego czuwało ponad 70 policjantów.


W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i nie tylko, gnieźnieńscy policjanci prowadzili wzmożone działania mające przeciwdziałać popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

Podczas licznych kontroli drogowych funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz trzeźwość kierujących.

- W trakcie działań na terenie powiatu gnieźnieńskiego doszło do trzech wypadków drogowych, w których trzy osoby zostały ranne. Odnotowano również 14 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. - Najwięcej czasu i energii mundurowi poświęcili na załatwianie interwencji domowych i publicznych, które w głównej mierze miały podłoże alkoholowe - dodaje.

Odnotowano kilkanaście interwencji domowych i związanych zakłóceniem porządku publicznego. Służba kryminalna oceniła ten okres jako dość spokojny. I tym razem obyło się bez poważniejszych przestępstw.
Informacjelokalne.pl