http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pożar mieszkania w centrum Gniezna

Wyróżniony Pożar mieszkania w centrum Gniezna

W środowe popołudnie, w jednym z mieszkań w kamienicy komunalnej przy ulicy Sienkiewicza, doszło do groźnego zdarzenia. W wyniku przypadkowego zaprószenia ognia w kuchni mieszkania nagle wybuchł pożar. Jednak dzięki szybkiej reakcji sąsiadów i strażaków, sytuacja została bardzo szybko opanowano.


Straż Pożarną na miejsce zdarzenia wezwali sąsiedzi, a do akcji zadysponowano aż trzy wozy gaśniczo-ratownicze. – Po wejściu siłowym do tego mieszkania znaleźliśmy w nim kobietę, która natychmiast ewakuowaliśmy ze strefy zagrożenia, po czym udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy aż do przyjazdu karetki pogotowia – mówi kpt. Łukasz Michalak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. – W tym samym momencie pożar został zlokalizowany i nie rozprzestrzeniał się dalej. Działania gaśnicze szybko zostały zakończone, po czym nastąpiło oddymienie tych pomieszczeń – dodaje.

Co było bezpośrednią przyczyną pożaru? - Jeśli chodzi o przyczynę pożaru, to cały czas trwa jej ustalanie, natomiast wstępne nasze ustalenia mówią o zaprószeniu ognia przez tą panią. W pomieszczeniu kuchennym ok. 1-2 metrów kwadratowych uległo spaleniu, ale nic więcej nie zostało spalone – podkreśla Ł. Michalak.

- To jest starsza kobieta, której od razu udzielono wsparcia psychologicznego i tlenoterapii. Na początku był ciężki kontakt z nią, bo była zapewne pod wpływem zdarzenia. Tylko dzięki szybkiej reakcji mieszkańców i naszej natychmiastowej interwencji nie mamy tutaj większych zniszczeń – podsumowuje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.