http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policja i Straż Leśna kontra... „Choinka”

Wyróżniony Fot. Nadleśnictwo Gołabki Fot. Nadleśnictwo Gołabki

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i Nadleśnictwa Gniezno przeprowadzili wczoraj przedświąteczne działania „Choinka”. Wspólne patrole z funkcjonariuszami Straży Leśnej służą działaniom profilaktycznym i poprawie bezpieczeństwa. Chodzi również o niedopuszczenie do naruszeń prawa na terenach leśnych m.in. kontrolę legalności pozyskiwanych choinek.


Wczoraj w ramach współpracy komend: wojewódzkiej i gnieźnieńskiej z Nadleśnictwem Gniezno, policjanci i pracownicy Straży Leśnej patrolowali okoliczne lasy.

Celem wspólnych patroli była poprawa bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw na terenach leśnych. W tym przedświątecznym okresie chodzi przede wszystkim o ujawnianie wszelkim form szkodnictwa, nielegalne pozyskiwanie choinek i elementów wykorzystywanych do świątecznych stroików. Podczas działań mundurowi skupili się również na sprawdzaniu obwodów łowieckich z uwagi na różne formy kłusownictwa. Kontrolowali również pojazdy i legalność przewożonego drewna.

W czasie pełnionych służb mundurowi przeprowadzili przegląd stref chronionych objętych czasowym zakazem wstępu do lasu.

W sumie skontrolowano 6 pojazdów, przeprowadzono 4 kontrole bagażu, legitymowano 15 osób, w tym 3 myśliwych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.