http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Wydartowo: kolejny kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wyróżniony Wydartowo: kolejny kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o ponad 60 km/h w terenie zabudowanym przez 38-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego kierującego samochodem osobowym. To już kolejna osoba, której w ostatnim czasie cofnięto uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości w Wydartowie w gminie Trzemeszno.


- Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 8.40 w Wydartowie. Policjanci drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania kierującemu nissanem, który z nadmierną prędkością poruszał się w obszarze zabudowanym. 38-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego w trakcie pomiaru wykonywanego przez gnieźnieńskich policjantów jechał z prędkością 111 km/h. W ten sposób przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna zastał ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi. Zmiany w przepisach ruchu drogowego obowiązujące od maja 2015 roku pozwoliły policjantom na zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Teraz zostaną one przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy. W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

1 komentarz

  • Sli
    Sli sobota, 25, listopad 2017 19:49 Link do komentarza Raportuj

    Powinno wam być wstyd opisywać ta forme wyzyskiwania spoleczenstwa.. A policjanci którzy dokonują takich zatrzymań pewnie w lustro już dawno nie patrzą. Wstydm

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.