http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Młodzi dbają o bezpieczeństwo”

Wyróżniony „Młodzi dbają o bezpieczeństwo”

W Witkowie odbyło się Międzypokoleniowe Spotkanie z okazji Dnia Seniora dla miłośników pożarnictwa. Organizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie w ramach realizowanego projektu „Młodzi dbają o bezpieczeństwo”.


W piątkowym, 27 października, spotkaniu wzięło udział 56 osób, w tym seniorzy OSP, członkowie jednostki operacyjno-technicznej oraz młodzież. Wszyscy  w przedziale wiekowym  od 2 do 100 lat.

Tegoroczne spotkanie seniorów rozpoczęło się muzycznie, dzięki występowi duetu Pani Halina Kozanecka j i Pana Michała Bocheńskiego, którzy śpiewali piosenki z dawnych lat.

Podczas uroczystości uczestnicy mieli okazję obejrzeć   pamiątkowe fotografie z działań strażaków oraz posłuchać ciekawych opowieści seniorów z ich działalności, m.in. dotyczące ówczesnego wyposażenia ratowników, przebiegu akcji gaśniczych oraz wiele innych historii. Wśród pełnych wzruszeń wystąpień nie zabrakło także pamiątkowych dyplomów i podziękowań wręczanych przez prezesa OSP Grzegorza Barańskiego oraz członków OSP.

Uwieńczeniem tematu pożarnictwa było obejrzenie filmu przygotowanego przez dh Michała Kujawę, dokumentującego akcje podejmowane przez witkowskich strażaków w ostatnim czasie. Nowoczesne wyposażenie oraz umundurowanie strażaków aktualnie jest dużo bardziej bezpieczne niż to, który używane było kilkanaście lat temu.

To spotkanie było doskonałą okazją do wspomnień, wymiany doświadczeń oraz budowania poczucia tożsamości wśród młodych adeptów sztuki strażackiej.

Na zakończenie pysznie przygotowany  poczęstunek, doskonała muzyka i przyjemne towarzystwo sprawiły z pewnością, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci niejednego seniora.

Projekt „Młodzi dbają o bezpieczeństwo” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Stowarzyszenie Światowid z siedzibą w Małachowie Szemborowicach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.