http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Młodość jest głupia, starość nie mędrsza czasami”

Wyróżniony „Młodość jest głupia, starość nie mędrsza czasami”

Cytat z Moliera zawarty w tytule idealnie pasuje do sytuacji, która zaistniała w Rudkach. Dwa promile alkoholu w organizmie miał 78-letni kierowca renault, który został zatrzymany przez policjanta z Komisariatu Policji w Trzemesznie. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariusza, który w czasie wolnym od służby zauważył jego podejrzane zachowanie na drodze. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.


Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Rudki w gminie Trzemeszno w sobotę przed godziną 19.00. - Wówczas funkcjonariusz zauważył jak kierujący renault podjechał pod sklep, wyszedł z pojazdu chwiejnym krokiem, wszedł do środka po alkohol, lecz sprzedawca kategorycznie odmówił jego sprzedaży. Policjant mając podejrzenie, że kierowca jest pijany podszedł do niego i poprzez zabranie kluczyków uniemożliwił dalszą jazdę. Nie pomylił się, ponieważ czuć było od niego alkohol - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Co więcej, gdy na miejsce podjechali wezwani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie mężczyzna miał problemy z poruszeniem się o własnych siłach i wymową. Badanie trzeźwości wykazało, że 78-latek ma dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał prawo jazdy, a auto aktualnych badań technicznych oraz polisy OC.

Teraz za swoje zachowanie 78-latek odpowie przed sądem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.