http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Piraci drogowi zatrzymani!

Wyróżniony Fot. archiwum Fot. archiwum

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy w Gnieźnie zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami dwóm kierującym samochodami osobowym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcami okazali się 29 – letni mieszkaniec Mogilna i 36-letni mieszkaniec Pakości.


Do zdarzenia doszło 13 sierpnia w godzinach popołudniowych w Wydartowie na terenie gminy Trzemeszno. - W miejscowości tej obowiązuje ograniczenie prędkości do 50/km/h. 29-letni mieszkaniec Mogilna kierując Chevroletem Cruze przekroczył prędkość o 66 km/h, czyli jechał z prędkości 116/h. Natomiast 36-letni mieszkaniec Pakości przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h czyli jechał z prędkością 102/h - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Za powyższe wkroczenie, mężczyznom zatrzymano prawo jazdy, celem podjęcia decyzji przez starostę o cofnięciu uprawnień na 3 miesiące. Kierowcy zostali też ukarany mandatem w wysokości 400 złotych, a na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.