http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pijany wiózł pijanego

Wyróżniony Pijany wiózł pijanego

- Nietrzeźwy wiózł nietrzeźwego na motorowerze. Obaj jechali bez kasków. Pojazd nie miał włączonych świateł. Motorowerzysta zatrzymany na ulicy Poznańskiej miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Przewoził też nietrzeźwego pasażera. W niedzielę zatrzymała ich gnieźnieńska drogówka - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.


Do zdarzenia doszło z soboty na niedzielę. Przed godz. 1.00 w nocy na ulicy Poznańskiej w Gnieźnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej motorower yamaha bez włączonych świateł. Podczas kontroli okazało się również, że motorower nie posiada przedniego reflektora ani osłon kierownicy. Motorowerzysta jak i jego pasażer jechali bez hełmów ochronnych. - Uwagę policjantów wzbudziła także dziwna jazda pojazdu. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 19-letniego kierowcy. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało 1,9 promila alkoholu w organizmie. Jego pasażer, 20-letni gnieźnianin był jeszcze bardziej pijany. Pojazd, który dodatkowo posiadał tablicę od innego motoroweru został zabezpieczony na parkingu depozytowym. Mężczyźni po wykonaniu czynności zostali zwolnieni do domu - relacjonuje rzecznik policji.

19-latek odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, jazdę bez wymaganych przepisami świateł, jazdę bez wymaganych dokumentów, przewożenia motorowerem osoby nietrzeźwej. Wspólnie zostaną ukarani za jazdę bez kasków ochronnych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.