http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Złodzieje z osiedla Pustachowa zatrzymani!

Policjanci śledczy z Gniezna pracują przy sprawie kradzieży do której doszło w jednym ze sklepów na osiedlu Pustachowa. Łupem  sprawców padły produkty chemiczne, kosmetyczne i leki przeciwbólowe. Straty oszacowano na łączna kwotę przeszło 1.300 złotych. Sprawcy: 20-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna zostali zatrzymani przez policjantów referatu patrolowo – interwencyjnego na gorącym uczynku. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.


- Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z samoobsługowych sklepów na osiedlu Pustachowa w Gnieźnie. Dwaj młodzi mężczyźni i kobieta wykorzystując chwilową nieuwagę personelu, wynieśli ze sklepu towar w postaci artykułów chemicznych, kosmetycznych i leków przeciwbólowych sprzedawanych bez recepty nie płacąc za niego. To utwierdziło ich w przekonaniu, że spróbują jeszcze raz. Tym razem jeden ze sprawców został zauważony przez personel podczas próby kradzieży alkoholu. Mężczyzna oddał butelkę i wyszedł ze sklepu. W tym samym czasie inna ekspedientka ruszył w pościg za uciekającą z marketu pozostałą dwójką sprawców. Powiadomiony o kradzieży policyjny patrol zatrzymał ze skradzionym towarem 20-letnią kobietę i 22-letniego mężczyznę, mieszkańców osiedla Grunwaldzkiego - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Odzyskane artykuły o wartości ponad 1.300 złotych pozostały w sklepie. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie rabusiom zarzutu kradzieży. Zatrzymanie ich kompana jest tylko kwestią czasu.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.