http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

3 promile i kierował ciężarówką

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego 39-letni mieszkaniec Torunia, który kierował ciężarowym daf-em. Oprócz zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, mężczyzna może usłyszeć również zarzut podjęcia pracy pod wpływem alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


- Dzisiaj, około godziny 11:00 gnieźnieński dyżurny odebrał informację od jednego z kierowców o tym, że ze stacji paliw znajdującej się przy ulicy Poznańskiej w kierunku Żnina wyjechała ciężarówka Daf, a jej kierowca wykonuje podejrzane manewry na drodze. Na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego udali się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zatrzymali tira do kontroli drogowej. Podczas badania alkomatem okazało się, że kierowca miał prawie 3 promie alkoholu w organizmie. Na samochodzie dostawczym znajdowały się 22 tony elementów aluminiowych. Jak informował 39-latek jechał z towarem do Torunia - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Ciężarówka została odholowana na policyjny parking. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. 39-latek może usłyszeć zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także podjęcia czynności zawodowych pod wpływem alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.