http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Strażacy wezwani do... przypalonego garnka!

Wyróżniony Strażacy wezwani do... przypalonego garnka!

Dzisiejsze niedzielne, słoneczne i spokojne popołudnie zostało na Winiarach przerwane przez ryk syren wozów strażackich. Wezwani zostali do jednego z wieżowców w którym na klatce schodowej zauważono dym. Obawiano się, że w jednym z mieszkań wybuchł pożar!


Dzisiaj około godz. 17.00 na klatce schodowej jednego z wieżowców na osiedlu Piastowskim zauważono dym. Obawiano się, że w jednym z mieszkań wybuchł pożar! Zawiadomiono straż pożarną. Na miejsce przyjechały trzy zastępy straży pożarnej, w tym drabina mechaniczna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Gniezna o wysuwie 37 metrów. Na miejsce przybył również patrol policji.

Silne zadymienie klatki schodowej spowodowało, że część mieszkańców wyszła ze swoich mieszkań. Przybyli na miejsce strażacy niezwłocznie podjęli działania, których celem było zlokalizowanie źródła zadymienia. Było nim mieszkanie na V piętrze.

Na szczęście nie stwierdzono w nim obecności ognia. Prawdopodobną przyczyną silnego zadymienia było pozostawiony na kuchence, przypalone naczynie z potrawą.

Po kilkunastu minutach, strażacy opanowali sytuację i po oddymieniu klatki zakończyli akcję. Nikomu nic się nie stało.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.