http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jechał motocyklem 203 km/h, już stracił prawo jazdy!

Wyróżniony Fot. archiwum Fot. archiwum

19-latek odpowie przed sądem za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Mężczyzna jechał swoim motocyklem 203 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje tzw. 90. Jego zachowanie na drodze zarejestrowali wideorejestratorem policjanci. Za to wykroczenie już stracił prawo jazdy i dodatkowo grozi mu wysoka grzywna.


- Do zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Cotoń. To tam patrolujący drogę policjanci wykorzystujący nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator zauważyli jadącego z dużą prędkością motocyklistę. Kierowca ten dodatkowo przewoził pasażera. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy kierowca ten faktycznie jedzie szybciej niż pozwalają na to przepisy. Przeprowadzony pomiar prędkości motocyklisty wykazał, że policjanci nie mylili się, gdyż kierowca w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do tzw. 90 jechał aż 203 km/h. W związku z tym został on zatrzymany do kontroli drogowej
- mówi nadkom. Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Kierowcą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego, którego mundurowi poinformowali o naruszeniu przepisów ruchu drogowego i związanych z tym konsekwencjach. Mężczyźnie policjanci odebrali prawo jazdy za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. O dalszych konsekwencjach prawnych dla 19-lata zdecyduje sąd, gdzie zostanie skierowana sprawa. Grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.