http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Bombowe znalezisko niedaleko Karczewka

Wyróżniony Bombowe znalezisko niedaleko Karczewka

W rejonie kompleksu leśnego w Karczewku w gminie Kiszkowo, podczas spaceru znaleziono dwie bomby lotnicze z II wojny światowej. Niewybuch, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Jednostki Wojskowej w Inowrocławia, zabezpieczali gnieźnieńscy policjanci.


- W piątek, 3 marca oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie został powiadomiony, że na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Karczewko w gminie Kiszkowo znaleziono dwa niewybuchy. Gnieźnieńscy policjanci z grupy pirotechnicznej razem ze zgłaszającą pojechali na miejsce tego znaleziska. Okazało się, że w lesie znajdują się dwie lotnicze bomby zapalające z czasów II wojny światowej, każda o masie 1 kg. Funkcjonariusze przy pomocy wykrywaczy do metalu sprawdzili przyległy teren. Nie ujawniono innych niebezpiecznych przedmiotów - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

O znalezionych bombach zostali poinformowani saperzy z Jednostki Wojskowej w Inowrocławiu, którzy zabrali niewybuchy. W najbliższym czasie zostaną one zdetonowane na poligonie.

Jest to kolejne takie znalezisko w ostatnim czasie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.