http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

35-letni włamywacz z Czerniejewa zatrzymany dzięki czujnej sąsiadce

Wyróżniony 35-letni włamywacz z Czerniejewa zatrzymany dzięki czujnej sąsiadce

Policjanci otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu włamania do domu koło Gniezna. Kiedy przybyli na miejsce okazało się, że sąsiadka widziała włamywacza i wskazała przybyłemu na miejsce właścicielowi domu, w jakim uciekł. Ten ujął sprawcę. Teraz 35-latek odpowie przed sądem.


- Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 lutego w godzinach południowych koło Gniezna. Trzydziestokilkuletnia kobieta będąc w swoim domu zauważyła, że w pobliżu posesji sąsiada kręci się nieznany jej mężczyzna. Po chwili nieznajomy dostał się na podwórko. Gdy zniknął z jej pola widzenia zaniepokojona postanowiła pójść po kogoś z sąsiedztwa i sprawdzić, czy przypadkiem nie ma do czynienia ze złodziejem. Wspólnie z sąsiadką zadzwoniły po będącego poza domem sąsiada i na policję, a same poszły sprawdzić, co się dzieje. Kobiety zauważyły, że sprawca rzucił kamieniem w drzwi tarasowe uszkadzając je, po czym widząc zainteresowanie jego osobą udał się w kierunku przystanku autobusowego. Kilka minut później na miejscu zjawił się właściciel, który ujął sprawcę, a następnie przekazał go w ręce przybyłych na miejscu funkcjonariuszy - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Włamywacz, którym okazał się 35-letni mieszkaniec Czerniejewa trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu już zarzut. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Wcześniej był notowany przez policję.

Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Ostatnio zmienianyczwartek, 02 marzec 2017 14:16

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.