http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

18-latek z Kłecka zamierzał popełnić samobójstwo. Uratowali go policjanci

Wyróżniony 18-latek z Kłecka zamierzał popełnić samobójstwo. Uratowali go policjanci

18-latek jest przytomny, trafił pod opiekę lekarzy. Funkcje życiowe przywrócili mu sierż. sztab. Karol Jarzyński i sierż. Paweł Konieczny - dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Kłecku, którzy reanimowali go na miejscu zdarzenia. Dramatyczne sceny i walka o życie rozgrywały się wczoraj wieczorem.


- Wczoraj około godz. 20.30 oficer dyżurny gnieźnieńskiej policji otrzymał telefoniczną informację i MMS, z których wynikało, że na podległym terenie 18-letni mieszkaniec Kłecka zamierza targnąć się na swoje życie. Taki sygnał policjanci otrzymali od byłej dziewczyny chłopaka. Poinformowany o takiej sytuacji oficer dyżurny policji podjął natychmiastowe działania - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Pod adres zamieszkania desperata wysłał patrol, będący najbliżej. Jednocześnie dyżurny przyjrzał się dokładnie zdjęciu. W tle widać było narzędzia stolarskie, co mogło wskazywać, że mężczyzna znajduje się w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. Dyżurny polecił patrolowi w pierwszej kolejności dotarcie w te miejsca i miał rację.

- Po otwarciu drewnianych drzwi w pomieszczeniu gospodarczym policjanci z Komisariatu Policji w Kłecku sierż. sztab. Karol Jarzyński i sierż. Paweł Konieczny ujawnili wiszącego 18-latka. Natychmiast poluzowali pętlę wisielczą, a następnie odcięli nieprzytomnego mężczyznę. Dzięki udzieleniu przez nich pomocy przedmedycznej udało się przywrócić jego funkcje życiowe. Na miejsce przybyła karetka pogotowia. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy - dodaje rzecznik.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.