http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wybuchowe znalezisko w Łopiennie

Wyróżniony Wybuchowe znalezisko w Łopiennie

W miniony weekend w Łopiennie podczas prac remontowych dachu znaleziono granat bojowy, pochodzący z okresu II wojny światowej. Policyjni specjaliści z rozpoznania minersko–pirotechnicznego zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Niewybuch został zabrany przez wojskowych saperów. Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić.


- W sobotę, 25 lutego dyżurny gnieźnieńskiej jednostki otrzymał informację o niebezpiecznym znalezisku. Zgłaszający przekazał, że w Łopiennie podczas prac związanych z wymianą dachu domu pod belką dachową znaleziono przedmiot przypominający granat bojowy. Na miejsce udali się specjaliści z grupy pirotechnicznej z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, którzy ocenili, że jest to sprawny technicznie granat F1 z zapalnikiem pochodzący z okresu II wojny światowej. Powiadomiono patrol saperski z Inowrocławia. Sprawdzono pozostałą powierzchnię dachu nie ujawniając więcej niewybuchów - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Granat został zabezpieczony, niebawem zostanie zdetonowany na poligonie pod Toruniem.

Jak nas poinformowali mieszkańcy Łopienna, dom w którym znaleziono granat zamieszkiwany był w czasie II wojny światowej przez niemieckich kolonistów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.