http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Strażacka akcja w Łopiennie. Skończyło się na strachu...

Wyróżniony Fot. OSP Łopienno Fot. OSP Łopienno

Dzisiaj wieczorem w Łopiennie w gminie Mieleszyn doszło do groźnie wyglądającego pożaru w jednym z domów jednorodzinnym. Na szczęście okazało się, że był to tylko pożar sadzy i nic nikomu się nie stało.


Sezon grzewczy trwa w najlepsze, a co za tym idzie strażacy mają często zgłoszenia związane z pożarami sadzy w przewodach kominowych. I takie właśnie zdarzenie odnotowano dzisiaj wieczorem w Łopiennie w gminie Mieleszyn. Doszło tam do pożaru sadzy w kominie domu jednorodzinnego.

Na miejsce zdarzenia przybyły jednostki OSP z Łopienna i Mieleszyna oraz drabina mechaniczna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Gniezna o wysuwie 37 metrów. Przy wykorzystaniu tego sprzętu strażacy przeprowadzili akcję w obrębie komina w którym paliła się sadza. Sytuacja została szybko opanowana.

Tym razem skończyło się na strachu, ale często w takich przypadkach ludzie tracą dach nad głową, a czasami także życie. Strażacy apelują do właścicieli nieruchomości o właściwą i profesjonalną konserwację kominów, by nie dochodziło do podobnych pożarów.Fot. OSP Łopienno

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.