http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dramaty na drogach z poślizgiem w tle

Wyróżniony Fot. OSP Łopienno Fot. OSP Łopienno

Aura, która od kilku dni nie opuszcza naszego regionu, sprawia, że nie ma dnia bez zdarzenia na drodze spowodowanego oblodzoną nawierzchnią. Tak też było dzisiaj, około godz. 8.00 na drodze powiatowej w Łopiennie, jak i wczoraj w dwóch innych miejscowościach powiatu gnieźnieńskiego. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.


Dzisiaj, około godz. 8.00, na drodze powiatowej w Łopiennie, kierujący oplem corsą, mieszkaniec Damasławka, na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Na szczęście nic mu się nie stało. Na miejscu działania podjęły zastępy straży pożarnej z OSP Łopienno, Mieleszyn i Janowiec Wielkopolski. Obecni byli także policjanci z Kłecka i Janowca. Droga jest już przejezdna.

To nie jedyne takie zdarzenia w ostatnich kilkudziesięciu godzinach. Wczoraj doszło do dwóch takich przypadków. Pierwsze zdarzenie odnotowano w miejscowości Pomarzanowice w gminie Kłecko. Na skutek oblodzonej nawierzchni drogi doszło tam do dachowania daewoo. Kierująca autem opuściła pojazd o własnych siłach. Po zbadaniu przez ratowników została przetransportowana do szpitala.

Do drugiego takiego zdarzenie doszło na drodze między miejscowościami Żydowo a Jelitowo. Kierujący wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący został uwięziony w pojeździe. Pasażerowie opuścili pojazd przed przybyciem ratowników. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do uwięzionego poszkodowanego. Dwie karetki przetransportowały trzy osoby poszkodowane.Fot. (3x) OSP Łopienno, (3x) KP PSP Gniezno

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.