http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Piłkarze zaatakowali sędziego! Policja interweniowała na stadionie w Kłecku!

Wyróżniony Fot. L. Olejniczak Fot. L. Olejniczak

Mecze piłkarskie pomiędzy „Lechitą” Kłecko a „Wełnianką” Kiszkowo od lat należały do spotkań „podwyższonego ryzyka”. Te lokalne derby w przeszłości wiele razy kończyły się czy to połamanymi nogami zawodników, czy też bójkami kibiców. Jednak w ostatnich kilku latach, gdy dochodziło do takich spotkań, pojedynki tych zespołów przebiegały w spokojnej atmosferze. Do dzisiaj...


Dzisiejszy pojedynek „Lechity” Kłecko z „Wełnianką” Kiszkowo rozgrywany w ramach Klasy B Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, nie zapowiadał tak wielkich emocji, jakie pojawiły się w drugiej połowie tego meczu. Spokojna atmosfera trwała do 69 minuty meczu.

Jak czytamy na fanpagu klubu Lechita Kłecko: - Dzisiejszy mecz z Wełnianką Kiszkowo został zakończony w 69 minucie, kiedy to sędzia zawodów odgwizdał rzut karany dla gospodarzy. Wściekli zawodnicy Wełnianki ruszyli w stronę sędziego, jeden z nich go uderzył, a dodatkowo troje było agresywnych wobec niego. Chwilę później na boisko wbiegli „kibice” gości, którzy również ruszyli w stronę arbitra zawodów. Dwie minuty przed tym zdarzeniem na boisko z sektora gości powędrowały odpalone race. Po tych incydentach sędzia postanowił zakończyć mecz. Cała trójka sędziowska została odprowadzona w eskorcie policji do szatni. O wyniku zadecyduje Wydział Dyscypliny WZPN.

Tyle klubowa strona Lechity na facebooku. Z kolei Marcin Zamiara, w dzisiejszym meczu kapitan Wełnianki Kiszkowa, napisał do nas: - Nikt nie uderzył sędziego i tyle w temacie. Zawodnicy udali się do szatni i nic się nie działo.

Mecz został przerwany przy stanie 0:0 (prawdopodobnie zostanie zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Lechity Kłecko).

Z naszych informacji wynika też, że race na stadionie od początku meczu odpalali zarówno kibice Lechity, jak i kibice Wełnianki. Sędzia meczu tylko jeden raz zareagował na takie zachowanie kibiców... Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że w protokole pomeczowym sędzia wpisał nazwisko zawodnika Wełnianki, który miał go popchnąć i uderzyć w klatkę piersiową...

Z informacji od mieszkańców Kłecka, jak i osób będących na meczu wynika, że na Stadion Miejski w Kłecku zostało wezwanych sześć – siedem policyjnych radiowozów i dopiero obecność mundurowych uspokoiła co niektórych krewkich kibiców. - Z wstępnych naszych ustaleń wynika, że podczas dzisiejszego meczu w Kłecku, na płytę boiska wtargnął jeden z kibiców. Spowodowało to przerwanie meczu, który nie został już dokończony. Obecni na miejscu funkcjonariusze zatrzymali do wytrzeźwienia jednego mężczyznę – mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Jak zaznacza rzecznik, policja wyjaśnia okoliczności dzisiejszych zajść w Kłecku. Na razie więc nie wiadomo, czy komukolwiek zostaną postawione jakieś zarzuty.

Fot. L. Olejniczak

14 komentarzy

 • Alka
  Alka piątek, 11, listopad 2016 20:37 Link do komentarza Raportuj

  Przynajmniej się coś działo bo w tym Kłecko to na co dzień tez psy dupami szczekają! Ryneczek, jeden kościół, podstawówka, kilka sklepów to samo ma Kiszkowo wiec nie wiem po co te pieśni na meczu ze Kiszkowo to wiocha a Kłecko to co metropolia zapytajcie w Poznaniu to myślą o waszym mieście hi hi

 • kiboool
  kiboool poniedziałek, 07, listopad 2016 14:26 Link do komentarza Raportuj

  Powiem wam tak panowie gdyby nie agresywność kibiców z kłecka przyśpiewki typu "kłecko wita wieś" kibice kiszkowscy przez cały mecz nie zaśpiewali nic złego na kibiców lechity, aż do czasu przyszło co do czego to wszyscy pouciekali pseudo kibice, nie bylem ani za jedna ani za druga drużyna lecz brawa dla kibiców Wełnianki na takim poziomie taki doping braawo! tak trzymać!

 • doc
  doc niedziela, 06, listopad 2016 20:57 Link do komentarza Raportuj

  dobry ten kapitan. sam uderzył sędziego ale napisał do redakcji że nikt tego nie zrobił.miszcz!

 • tylko Lechita
  tylko Lechita niedziela, 06, listopad 2016 20:33 Link do komentarza Raportuj

  FILM Z ZAJŚCIA NA BOISKU W KŁECKU - UWAGA - PADA TAM WIELE NIECENZURALNYCH SŁÓW:
  https://www.youtube.com/watch?v=wkZ_7aat95k&t=1s

 • Młody
  Młody niedziela, 06, listopad 2016 16:28 Link do komentarza Raportuj

  Jak to wieśniacy z Kłecka sędziowanie pod nich a kibice z Kiszkowa dobrze zareagowali.

 • kibol
  kibol niedziela, 06, listopad 2016 15:31 Link do komentarza Raportuj

  Niech WZPN zajmie się tym Kłeckiem zawsze tam jest bałagan i sędziowanie na niskim poziomie dla gośći tylko po gospodarsku.I obserwatorzy słabi stwierdzenie że to B klasa to jakiś śmiech na sali.Czy tam są inne przepisy !!!!!!!!!!!!!!!!

 • Romeo
  Romeo niedziela, 06, listopad 2016 13:28 Link do komentarza Raportuj

  Panie Marku rozumiem , że to B klasa ale każdy wiedział że to mecz ( śmieje się używając tych słów ) "podwyższonego ryzyka". Gospodarze winni zapewnić odpowiednią ochronę na stadionie a policja poza nim. Tymczasem musiała wjechać na stadion mimo iż nie musiała bo to obiekt klubu. Po samych zajęciach widać że miejscowi też mieli race. Chłopczyki z kiszkowa bardziej są winni tej sytuacji bo wbiegli na murawę. I mimo to , że na tym poziomie rozgrywek przymyka się oko na pirotechnike i alkohol na stadionie to wieśniakom jak widać nie wystarczy. . . Według mnie za takie cyrki powinni wszyscy dla przykładu zostać potraktowani gazem, zatrzymani i ukarani przez sąd jakąś grubą grzywną. Animal planet.

 • Adam Karpiński
  Adam Karpiński niedziela, 06, listopad 2016 13:03 Link do komentarza Raportuj

  Od początku tego meczu czuło się bajzel na stadionie i tylko kwestią czasu było to, co się później stało.

 • Marek
  Marek niedziela, 06, listopad 2016 12:33 Link do komentarza Raportuj

  Do Romeo. Dlaczego sugerujesz brak odpowiedzialności dwóch klubów? Race rzucali ludzie z Kiszkowa, na boisko również wbiegli tylko ci z Kiszkowa.

 • Marek
  Marek niedziela, 06, listopad 2016 12:33 Link do komentarza Raportuj

  Byłem na tym meczu i widzę, że wielu nie dorosło do tego, by być "kibicem". Wstyd mi za was panowie pseudokibice! Wstyd!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.