Piłkarze zaatakowali sędziego! Policja interweniowała na stadionie w Kłecku!

Wyróżniony  Fot. L. Olejniczak Fot. L. Olejniczak

Mecze piłkarskie pomiędzy „Lechitą” Kłecko a „Wełnianką” Kiszkowo od lat należały do spotkań „podwyższonego ryzyka”. Te lokalne derby w przeszłości wiele razy kończyły się czy to połamanymi nogami zawodników, czy też bójkami kibiców. Jednak w ostatnich kilku latach, gdy dochodziło do takich spotkań, pojedynki tych zespołów przebiegały w spokojnej atmosferze. Do dzisiaj...

Dzisiejszy pojedynek „Lechity” Kłecko z „Wełnianką” Kiszkowo rozgrywany w ramach Klasy B Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, nie zapowiadał tak wielkich emocji, jakie pojawiły się w drugiej połowie tego meczu. Spokojna atmosfera trwała do 69 minuty meczu.

Jak czytamy na fanpagu klubu Lechita Kłecko: - Dzisiejszy mecz z Wełnianką Kiszkowo został zakończony w 69 minucie, kiedy to sędzia zawodów odgwizdał rzut karany dla gospodarzy. Wściekli zawodnicy Wełnianki ruszyli w stronę sędziego, jeden z nich go uderzył, a dodatkowo troje było agresywnych wobec niego. Chwilę później na boisko wbiegli „kibice” gości, którzy również ruszyli w stronę arbitra zawodów. Dwie minuty przed tym zdarzeniem na boisko z sektora gości powędrowały odpalone race. Po tych incydentach sędzia postanowił zakończyć mecz. Cała trójka sędziowska została odprowadzona w eskorcie policji do szatni. O wyniku zadecyduje Wydział Dyscypliny WZPN.

Tyle klubowa strona Lechity na facebooku. Z kolei Marcin Zamiara, w dzisiejszym meczu kapitan Wełnianki Kiszkowa, napisał do nas: - Nikt nie uderzył sędziego i tyle w temacie. Zawodnicy udali się do szatni i nic się nie działo.

Mecz został przerwany przy stanie 0:0 (prawdopodobnie zostanie zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Lechity Kłecko).

Z naszych informacji wynika też, że race na stadionie od początku meczu odpalali zarówno kibice Lechity, jak i kibice Wełnianki. Sędzia meczu tylko jeden raz zareagował na takie zachowanie kibiców... Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że w protokole pomeczowym sędzia wpisał nazwisko zawodnika Wełnianki, który miał go popchnąć i uderzyć w klatkę piersiową...

Z informacji od mieszkańców Kłecka, jak i osób będących na meczu wynika, że na Stadion Miejski w Kłecku zostało wezwanych sześć – siedem policyjnych radiowozów i dopiero obecność mundurowych uspokoiła co niektórych krewkich kibiców. - Z wstępnych naszych ustaleń wynika, że podczas dzisiejszego meczu w Kłecku, na płytę boiska wtargnął jeden z kibiców. Spowodowało to przerwanie meczu, który nie został już dokończony. Obecni na miejscu funkcjonariusze zatrzymali do wytrzeźwienia jednego mężczyznę – mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Jak zaznacza rzecznik, policja wyjaśnia okoliczności dzisiejszych zajść w Kłecku. Na razie więc nie wiadomo, czy komukolwiek zostaną postawione jakieś zarzuty.