http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pasażerowie jak sardynki w puszce

Fot. KPP Gniezno Fot. KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sporządzili do sądu wniosek o ukaranie kierowcy busa, który naruszył przepisy prawa ruchu drogowego. W volkswagenie typu bus zarejestrowanym na 9 osób, przewoził 13 pasażerów – pracowników jednej z firm koło Poznania. Kierowca zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 18 maja stracił również na 3 miesiące prawo jazdy.


- Na ulicy Poznańskiej w Gnieźnie, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli osobowego busa marki volkswagen. Po otwarciu drzwi pojazdu, policjanci naliczyli 13 pasażerów. Jak się okazało, pojazd zarejestrowany był na 9 osób łącznie z kierowcą, czyli przewoził o 5 osób za dużo. Byli to pracownicy jednej z podpoznańskich firm, którzy codziennie dojeżdżają i wracają busem do miejsca pracy z Trzemeszna. Mieli oni wykupione bilety miesięczne, nie wiedzieli, że samochód nie jest przystosowany do przewozu tak dużej ilości osób – mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę. Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 18 maja zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Funkcjonariusze skierowali również wniosek do sądu o ukaranie kierowcy za przewożenie większej ilości osób niż zezwalają na to przepisy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.