http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zabezpieczono nielegalne automaty do gier

Wyróżniony Zabezpieczono nielegalne automaty do gier

Wspólne działania gnieźnieńskich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta i gminy Gniezno 16 nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości prawie 220 tys. zł. Ich właścicielom może grozić wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.


Wspólne działania policjantów prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Poznaniu skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

- Funkcjonariusze skontrolowali kilka lokali na terenie powiatu gnieźnieńskiego, gdzie w dwóch punktach na terenie miasta i gminy Gniezno zabezpieczyli 16 automatów do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na urządzanie których wymagana jest koncesja na prowadzenie kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policjanci zabezpieczyli automaty o wartości prawie 220 tys. złotych i przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Poznaniu, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.