http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Dzieci z gminy Kiszkowo uczyły się o bezpieczeństwie

Wyróżniony Dzieci z gminy Kiszkowo uczyły się o bezpieczeństwie

Gnieźnieńscy policjanci zajmujący się profilaktyką wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego z Poznania przybyli do dzieci w Kiszkowie, Łagiewnikach Kościelnych oraz Sławnie w celu wspólnej nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze…


W czwartek, 6 października 2016 roku gnieźnieńscy policjanci asp. sztab. Anna Osińska i sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek wspólnie z odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w ruchu drogowym przy WORD w Poznaniu panem Markiem Szykor, udali się do dzieci w wieku od 6 do 10 lat a uczęszczających do szkół w Kiszkowie, Łagiewnikach Kościelnych oraz Sławnie w gminie Kiszkowo. Łącznie w akcji tego dnia brało udział 130 uczniów z wychowawcami.

- Dzieci w czasie tych spotkań dowiedziały się, jak należy się zachować w czasie przebywania na drogach publicznych oraz w ich pobliżu. Uczyły się o bezpieczeństwie w czasie jazdy samochodem szczególnie o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Odpowiednie zachowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest warunkiem bezpieczeństwa wszystkich dzieci i dorosłych przez cały rok - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Dzieci zostały obdarowane elementami odblaskowymi, kamizelkami oraz książeczkami pod tytułem „Znaki drogowe są jak dobre wróżki”. Starsze dzieci otrzymały również kalendarze rowerowe. Fundatorem upominków „dla bezpieczeństwa” był WORD Poznań.

W tym miejscu należy wskazać, że Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego podejmuje przedsięwzięcia związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego na obszarze całego województwa, w szczególności z popularyzacją przepisów o ruchu drogowym i podnoszeniem zachowania kultury wszystkich użytkowników dróg.

W ramach propagowania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego WORD realizuje program wychowania komunikacyjnego w szkołach podstawowych  oraz prowadzi wspólnie z policją kampanie na rzecz bezpiecznej drogi.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.