Logo
Wydrukuj tę stronę

Wymyśliła napad, bo pieniądze wydała na gry hazardowe...

Zarzut składania fałszywych zeznań i powiadomienia o niepopełnionym przestępstwie usłyszała od prokuratora 37-letnia mieszkanka gminy Gniezno. Nieuczciwa pracownica jednego z lokali w Gnieźnie, by zatuszować brak służbowych pieniędzy, które przeznaczyła na hazard, zgłosiła się na policję informując o napadzie. Sprawę rozwikłali miejscowi funkcjonariusze. Okazało się, że do rozboju nie doszło. Teraz za swój czyn podejrzana odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.


- 10 lutego tego roku 37-letnia mieszkanka gminy Gniezno złożyła zawiadomienie o rozboju. Z jej relacji wynikało, że nieznany mężczyzna grożąc jej pozbawieniem życia zażądał od niej wydania pieniędzy. Pokrzywdzona przekazała sprawcy 500 złotych. Do zdarzenia doszło w okolicy ul. 3 Maja w Gnieźnie. W sprawę zaangażowano wielu gnieźnieńskich policjantów - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Na miejsce sprowadzono psa tropiącego, zabezpieczono nagrania monitoringu miejskiego i inne nagrania z kamer znajdujących się w pobliżu, wykonano wiele czynności procesowych, przesłuchano szereg świadków. Sprawdzając fakty podane przez 37-latkę policjanci zaczęli nabierać podejrzeć, co do prawdziwości podanej przez nią relacji zdarzenia. Założono kilka wersji, wśród których była taka, która mówiła, że do przestępstwa w ogóle nie doszło. Przez cały czas weryfikowano nieścisłości, których było coraz więcej. - W końcu kryminalni byli już pewni, że przestępstwo zostało sfingowane. Okazało się, że pokrzywdzona wydała firmowe pieniądze na gry hazardowe i nie odważyła się powiedzieć o tym zarówno pracodawcy jak i rodzinie - dodaje rzecznik.

25 maja prokurator przedstawił 37-latce zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składaniu fałszywych zeznań. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Ostatnio zmienianyśroda, 01 czerwiec 2016 11:06
Informacjelokalne.pl