http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dwaj podpalacze z Jankowa Dolnego zatrzymani!

Wyróżniony Fot. Joanna Siwka Fot. Joanna Siwka

Gnieźnieńscy policjanci kryminalni we współpracy z policjantami zajmującymi się nieletnimi zatrzymali dwóch nastolatków podejrzewanych o podpalenie stodoły z balotami słomy. Okazało się, że do podpalenia doszło przypadkowo. Właściciel wycenił straty na 38 tys. złotych. Sprawą zajmie się niebawem Sąd Rodzinny i Nieletnich.


Do pożaru stodoły doszło 8 maja 2016 roku w Jankowie Dolnym. Spłonął budynek oraz znajdujące się tam baloty słomy. Właściciel wycenił straty na 38 tys. złotych. Wszystko wskazywało na to, że pożar to efekt podpalenia.

- Funkcjonariusze kryminalni oraz z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii, którzy zajęli się ustalaniem sprawcy lub sprawców podpalenia, już niebawem natrafili na istotny ślad w sprawie. W miniony piątek, 13 maja zatrzymano dwóch 13-latków podejrzewanych o wzniecenie ognia. Chłopcy przyznali się do podpalenia. Policjanci przesłuchali ich w charakterze sprawców czynów karalnych - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.  

Z ich relacji wynika, że w niedzielne popołudnie spotkali się z 12-letnim kolegą. W pewnym momencie udali się do miejsca, w którym lubili spędzać czas. Była to położona w ustronnym miejscu stodoła bez wrót. Znajdując się na klepisku jeden z nich z ciekawości wpadł na pomysł, by zobaczyć jak pali się mały kopiec słomy. Najmłodszy z nich widząc ogień szybko go ugasił. Widząc, że to nie są żarty odszedł. Niedługo potem okazało się, że 13-latkowie nie byli w stanie zapanować nad sytuacją, płomienie zaczęły się rozprzestrzeniać, a ognia nie da się ugasić.

Chłopcy po przesłuchaniu i rozpytaniu zostali przekazani rodzicom. Sprawę policjanci przekażą do rozpatrzenia do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 16 maj 2016 13:04

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.