http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Niedaleko Modliszewka znaleziono niewybuch

Granat nasadkowy z okresu II wojny światowej znalazł przypadkowy przechodzień spacerujący po lesie w okolicy Modliszewka koło Gniezna. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli niewybuch do czasu przyjazdu patrolu z Jednostki Wojskowej w Inowrocławiu.


W środę po południu dyżurny gnieźnieńskiej jednostki został poinformowany, że lesie, na terenie Nadleśnictwa Brody w pobliżu miejscowości Modliszewko przypadkowy przechodzień znalazł wystający z ziemi metalowy przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy rozpoznania minersko - pirotechnicznego, którzy potwierdzili zgłoszenie. - Znaleziskiem okazał się granat nasadkowy, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli niewybuch do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Inowrocławiu - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Gnieźnieńscy policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że jeśli natrafimy na niewybuch nie należy go dotykać, czy też próbować przenosić.

Osoba, która znajdzie przedmioty przypominające wyglądem amunicję, pocisk bądź granat powinna natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. - Przestrzegamy przed dotykaniem, podnoszeniem i przenoszeniem bądź próbą rozbrajania tego typu przedmiotów. Niemal co roku dochodzi do tragedii będących następstwem eksplozji niewypałów lub samodzielnie skonstruowanych bomb - podkreśla rzecznik.
Ostatnio zmienianypiątek, 13 maj 2016 10:18

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.