http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Groził byłej partnerce, trafił do aresztu

Trzymiesięczny tymczasowy areszt zastosował Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 26-letniego mieszkańca gminy Gniezno, za wielokrotne uporczywe nękanie byłej partnerki. Pomimo zastosowania dozoru policji i zakazu zbliżania nadal groził kobiecie pozbawieniem życia, a nawet zranił ją uderzając z pięści twarz. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


O całej sprawie informowaliśmy 5 lutego w artykule pt. „Groził śmiercią byłej partnerce”. Przypomnijmy. - 26-letni mieszkaniec gminy Gniezno kilka razy dziennie wysyłał na telefon komórkowy byłej partnerki obraźliwe sms-y, dzwonił do niej o różnych porach dnia i nocy. Nachodził ją w miejscu zamieszkania, podjeżdżał tam samochodem, zaczepiał, obserwował. Te sytuacje wzbudziły u kobiety uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia oraz naruszenie jej prywatności – informowała wówczas st. Asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Zawiadomienie w tej sprawie pokrzywdzona złożyła pod koniec listopada 2014 roku. Do przestępstwa zaczęło dochodzić w maju ubiegłego roku. W trakcie trwania postępowania przygotowawczego sprawca zaczął byłej partnerce grozić śmiercią. Dwukrotnie najbliższym członkom rodziny kobiety uszkodził samochód rzucając w niego kamieniami i uderzając pięściami. - To nie koniec jego pomysłowości. Doszło do tego, że na terenie jednej ze szkół na terenie gminy Gniezno na oczach dzieci uderzał i kopał pokrzywdzoną powodując u niej obrażenia ciała - podkreślała A. Osińska.

Sprawa ta jeszcze w lutym zakończyła się skierowaniem do Sądu Rejonowego w Gnieźnie aktu oskarżenia. Pomimo tego 26-latek nie stosował się do nałożonych na niego środków zapobiegawczych. W marcu ponownie słownie i za pomocą sms-ów groził byłej partnerce pozbawieniem życia. Nadal podjeżdżał autem pod jej posesję. We wtorek, 5 maja wdarł się do domu, w którym przebywała pokrzywdzona i nie chciał go opuścić. W tym czasie z pięści uderzył ją w twarz powodując uszkodzenie ciała.

- Gnieźnieńscy śledczy w obawie o życie i zdrowie kobiety wystąpili o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec mężczyzny do prokuratury z wnioskiem, która go poparła. Wczoraj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 26 latka tymczasowy trzymiesięczny areszt - dodaje rzecznik policji.
Ostatnio zmienianyniedziela, 10 maj 2015 12:13
Więcej w tej kategorii: Słoik pełen marihuany »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.