http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trzecie miejsce policyjnych ratowników z Gniezna!

Wyróżniony Trzecie miejsce policyjnych ratowników z Gniezna!

Asp. sztab. Mariusz Gielewski i sierż. Jacek Rybiński – reprezentacja z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zajęła III miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach IV Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.


18 kwietnia 2016 roku na terenie siedziby Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji  w Poznaniu przy ul. Taborowej odbyły się wojewódzkie eliminacje „IV Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”. Zawody tego typu przeprowadzane są w Polskiej Policji po raz czwarty. Mają na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przez policjantów służby prewencyjnej i kryminalnej.

- Do eliminacji wielkopolskich wytypowano 21 zespołów reprezentujących komendy powiatowe, miejskie i KWP w Poznaniu. Każda drużyna składała się z 2 policjantów, którzy pełnią na co dzień służbę patrolową swoich jednostkach. Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie reprezentowali asp. sztab. Mariusz Gielewski i sierż. Jacek Rybiński, na co dzień funkcjonariusze Komisariatu Policji w Witkowie - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. - Zawody rozpoczęły się od sprawdzianu wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po zakończeniu części teoretycznej uczestnicy zawodów przystąpili do udziału w najbardziej widowiskowej część konkursu czyli scenkach sytuacyjnych oceniających umiejętności udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy - dodaje.

Drużyna z Gniezna wywalczyła III miejsce, zdobywając łącznie 30 punktów. Przed nimi uplasowali się tylko przedstawiciele z KPP Wolsztyn zdobywając  II miejsce i drużyna Wydziału Konwojowego z KWP w Poznaniu wygrywając zawody.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.