http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Złodziej samochodu zatrzymany po pościgu, auto odzyskane

Wyróżniony Złodziej samochodu zatrzymany po pościgu, auto odzyskane

Policjanci z Witkowa i kryminalni z Gniezna odzyskali utraconego w wyniku kradzieży opla insignia. Mundurowi zatrzymali również sprawcę tego przestępstwa. Mężczyzna jest również podejrzany o usiłowanie zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia z zastosowaniem przemocy. 26-latek usłyszał już zarzuty, a na wniosek prokuratura Sąd Rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania.


W piątek, 11 marca w godzinach rannych policjanci z Gniezna otrzymali zgłoszenie o kradzieży opla insignia. Samochód zaparkowany był na terenie jednej z myjni w mieście. Jak ustalili funkcjonariusze auto miało otwarte drzwi, a w stacyjce pozostawione były kluczyki. Taką okazję wykorzystał złodziej odjeżdżając bez problemów cudzym autem. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant natychmiast poinformował o tym zdarzeniu funkcjonariuszy pełniących służbę w terenie, a śledczy przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Niestety pojazdu nie odnaleziono. Właściciel opla – firma z Gniezna wyceniła straty na 40 tys. złotych.

- Policjanci z Gniezna przez cały czas od momentu kradzieży wykonywali w tej sprawie czynności, ustalając, że związek z kradzieżą może mieć 26-letni mieszkaniec gminy Witkowo. We wtorek, 15 marca dyżurny w Gnieźnie otrzymał informację, że skradziony pojazd wraz z kierowcą zaparkowany jest na poboczu drogi pomiędzy Powidzem, a Strzałkowem. Na miejsce udali się funkcjonariusze z Witkowa. Na ich widok mężczyzna uciekł do lasu - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Opel został zabezpieczony, okazało się, że miał zdemontowane oryginalne tablice, a w ich miejsce wstawione skradzione z innego auta. W bagażniku znajdował się zapasowy komplet takich tablic. Tego samego dnia, w miejscowości Polanowo w gminie Powidz na polu, po krótkim pościgu, funkcjonariusze kryminalni z Gniezna zatrzymali 26-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut kradzieży.

- Ponadto śledczy ustalili, że ten sam sprawca w styczniu tego roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Niechanowo usiłował dokonać rozboju na właścicielu fiata Punto II w celu krótkotrwałego jego użycia. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Prokurator złożył do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu, do którego sąd dzisiaj się przychylił - dodaje A. Osińska.

Za popełnione przestępstw kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

1 komentarz

  • Eryk
    Eryk piątek, 18, marzec 2016 11:13 Link do komentarza Raportuj

    Nie byłbym taki pewny z tym krótkotrwałym uzyciem pojazdu, bo złodzieje są naprawdę bezczelni. Wszystkim kupującym auta mogę polecić stolencars.eu, gdzie moźna po numerze VIN sprawdzić czy auto było kradzione.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.