http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

28-latek z Witkowa groził świadkowi pozbawieniem życia...

Wyróżniony 28-latek z Witkowa groził świadkowi pozbawieniem życia...

Dozór policji, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 20 metrów zastosował prokurator wobec 28-letniego mieszkańca Witkowa, który demonstrując swoją siłę próbował groźbą pozbawienia życia wpłynąć na zeznania świadka. Sprawa wyszła na jaw podczas rozprawy sądowej w Sądzie Rejonowym w Słupcy.


Komisariat Policji w Witkowie prowadzi dochodzenie w sprawie grożenia świadkowi pozbawieniem życia w celu wymuszenia na nim złożenia fałszywych zeznań, tj. o przestępstwo z art. 245kk. Złożenie takich zeznań miało na celu uniknięcie odpowiedzialności karnej przez starszego brata 28-letniego mieszkańca Witkowa.

- Sprawa miała swój początek już jakiś czas temu. Starszy brat 28-latka został zatrzymany przez funkcjonariuszy, gdy kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ostatnio sprawa ta trafiła na wokandę w Sądzie Rejonowym w Słupcy. Tam świadek, wobec którego brat oskarżonego próbował wymusić składanie fałszywych zeznań zachowywał się bardzo nerwowo, w końcu powiedział prawdę sędziemu. Sprawą od razu zajęli się policjanci z Witkowa. W środę 28-latek stanął przed prokuratorem, który zastosował wobec niego dozór policji, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 20 metrów - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Za groźbę bezprawną w celu wywarcia wpływu na świadka grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.