http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowy radiowóz i nowa łódź dla policjantów z Witkowa

Wyróżniony Nowy radiowóz i nowa łódź dla policjantów z Witkowa

W Witkowie odbyło się uroczyste przekazanie radiowozu oraz łodzi, która będzie służyła funkcjonariuszom, przede wszystkim dla zapewnienia bezpieczeństwa na jeziorze Niedzięgiel w Skorzęcinie podczas sezonu letniego. W ceremonii udział wziął mł. insp. Konrad Chmielewski, zastępca komendanta wojewódzkiego, Beata Tarczyńska starosta powiatu gnieźnieńskiego, insp. Artur Sobolewski komendant powiatowy policji w Gnieźnie, samorządowcy oraz funkcjonariusze z policji z miejscowego komisariatu. Nowy sprzęt poświęcił ks. Jacek Orlik, diecezjalny duszpasterz policji.


Podczas spotkania, które odbyło się w Komisariacie Policji w Witkowie, insp. Konrad Chmielewski wręczył klucze do radiowozu i łodzi na ręce asp. szt. Mariusza Masłowskiego, komendanta Komisariatu Policji w Witkowie. - Nowe auto jest dynamiczne, wyposażone jest w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy. Łódź będzie wykorzystywana przede wszystkim na jeziorze Niedzięgiel w Skorzęcinie podczas sezonu letniego - wyjaśnia st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Uroczystość była również okazją do wręczenia medali: Krzysztofowi Szkudlarkowi, burmistrzowi gminy i miasta Witkowo i Eugeniuszowi Zamiarowi, wójtowi gminy Niechanowo. Brązowe medale „Za zasługi dla policji” (przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych, na wniosek insp. Rafała Batkowskiego, komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu) odznaczeni odebrali między innymi za pomoc w realizacji inwestycji w witkowskim komisariacie. Insp. Artur Sobolewski podkreślając wagę odznaczenia podziękował samorządowcom za współpracę oraz zmiany jakie dzięki środkom finansowym przekazanym na remonty zaszły w Komisariacie Policji w Witkowie.

Natomiast włodarz witkowskiego samorządu dziękując za wyróżnienie zapewnił policjantów, że zawsze mogą na nich liczyć ponieważ bezpieczeństwo mieszkańców gminy jest dla samorządu bardzo ważne, a warunki w jakich pracują policjanci mają duży wpływ na jakość ich pracy. – Aby zadanie było dobrze zrealizowane musi być potencjał ludzki i sprzętowy. Samochód oraz łódź zapewne jeszcze w większym stopniu przyczynią się do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy dwóch gmin, Witkowa i Niechanowa oraz wypoczywających w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie - stwierdził K. Szkudlarek.

Także Eugeniusz Zamiar zadeklarował dalszą współpracę i zapewnieninie bezpieczeństwa na terenie Niechanowa.

Dzięki decyzjom samorządowców o współfinansowaniu inwestycji Komisariat Policji w Witkowie doczekał się kapitalnego remontu. W ramach przedsięwzięcia wymieniono instalacje grzewczą z tradycyjnej na zasilaną gazem, ocieplono budynek, założono nowy dach, wyremontowano schody zewnętrzne, a nowa elewacja wspaniale komponuje się z otoczeniem nie strasząc swoim wyglądem tak jak do tej pory. Remont obejmował także wnętrza jednostki łącznie z wymianą mebli i urządzeń biurowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.