http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Witkowo: wypadek na przejściu dla pieszych

Wyróżniony Witkowo: wypadek na przejściu dla pieszych

Wczoraj w Witkowie samochód osobowy potrącił dwie mieszkanki Witkowa przechodzące z rowerem na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jedna z kobiet ze złamaną nogą została przewieziona do szpitala, druga po przebadaniu przez załogę pogotowia ratunkowego ze stłuczeniami została zwolniona. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.


- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Skoda Felicia, 71-letni mieszkaniec Powidza jadąc w kierunku ul. Jana Pawła II potrącił przechodzące na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie mieszkanki Witkowa w wieku 65 i 64 lat prowadzące rower. W wyniku uderzenia rower przemieścił się uderzając w dojeżdżający dla przejścia do pieszych samochód marki Mercedes kierowany przez 69-letniego mieszkańca Witkowa powodując jego uszkodzenia - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Z miejsca zdarzenia ze złamaniem nogi do szpitala została przewieziona 65-letnia piesza, druga po przebadaniu przez załogę pogotowia z obrażeniami w postaci ogólnych potłuczeń została zwolniona do domu. Jak ustalili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy kierowcy skody. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi Komisariat Policji w Witkowie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.