http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sezon w Skorzęcinie podsumowany

Wyróżniony Sezon w Skorzęcinie podsumowany

Policjanci z Komisariatu Policji w Witkowie podsumowali działania i zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie podczas sezonu letniego.


Słoneczna pogoda i wysokie temperatury podczas tegorocznego lata sprzyjały wypoczynkowi nad wodą, a szczególnie w okolicach Jeziora Niedzięgiel w Skorzęcinie. Znajduje się tam prawie 1 000 domków letniskowych. Podczas weekendu na teren ośrodka wjeżdżało około 2500 do 3000 kierujących pojazdami. Udający się tam na wypoczynek mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego i turyści z różnych stron Polski mogli skorzystać z oprócz plaży i molo z wielu atrakcji oraz licznej sieci punktów gastronomicznych i rozrywkowych.

- Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Witkowie, Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu, Policyjni Przewodnicy Psów Służbowych. Policjantów w czynnościach prewencyjnych wspierali żołnierze Żandarmerii Wojskowej, Straży Leśnej, WOPR, jednostki straży pożarnej - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Głównymi zadaniami policji było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na lądzie i wodzie (patrol policyjną łodzią motorową) oraz zapobieganie czynom zabronionym.

- Podczas sezonu letniego doszło do 8 kradzieży, stróże prawa ujawnili 8 nietrzeźwych kierujących pojazdami, odnotowano 2 oszustwa, doszło do 3 uszkodzeń mienia, 2 przywłaszczeń mienia, 3 oszustw. W bieżącym roku nie odnotowano żadnego utonięcia. W połowie sierpnia w Skorzęcinie doszło do wypadku drogowego. Monitorując stopień zagrożenia uzależnieniami ujawniono 3 przestępstwa z Ustawy o narkomanii, doszło również do 3 uszkodzeń ciała - dodaje rzecznik.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.