http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Niebezpieczne znalezisko w okolicach Łabiszynka

Wyróżniony Niebezpieczne znalezisko w okolicach Łabiszynka

W trakcie spaceru w lesie w okolicach Łabiszynka pan Krzysztof znalazł minę przeciwpancerną. Niebezpieczny przedmiot zabezpieczyli policyjni pirotechnicy. Niebawem zostanie zutylizowany przez saperów na poligonie pod Toruniem.


- Pan Krzysztof poinformował gnieźnieńskich policjantów, że podczas spaceru w lesie w okolicach Łabiszynka zauważył wystający z ziemi metalowy przedmiot. Na miejsce udał się policjant z grupy minersko – pirotechnicznej, który stwierdził, że jest to mina przeciwpancerna zur 35 produkcji niemieckiej z okresu II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko przekazano Patrolowi Saperskiemu. Niebawem zostanie zutylizowane na poligonie pod Toruniem - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Pamiętajmy!
Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów/niewypałów podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy, a o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

Ostatnio zmienianywtorek, 31 marzec 2020 15:17

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.