http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zdziechowa: wyrzucił odpady na pobocze drogi – został namierzony

Wyróżniony Zdziechowa: wyrzucił odpady na pobocze drogi – został namierzony

Dzielnicowi, przy współpracy mieszkańców Zdziechowy szybko ustalili osobę, która pozbyła się odpadów budowlanych. Sprawca za swój czyn został ukarany mandatem karnym. Jeszcze tego samego dnia śmieci zostały posprzątane.


- W poniedziałek, 2 marca 2020 roku, na drodze w kierunku cmentarza mieszkańcy Zdziechowy odnaleźli nielegalne składowisko śmieci. Do przydrożnego rowu ktoś wyrzucił pobudowlane odpady. Na miejsce najpierw udała się sołtysowa razem z innymi mieszkańcami. Przeszukali składowisko i natrafili na rzeczy, które później pomogły policjantom zidentyfikować właściciela śmieci. W międzyczasie władze gminy zwróciły się o pomoc do dzielnicowych z rejonu gminy Gniezno - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze ustalili właściciela firmy budowlanej z której odpady mogły pochodzić. Na miejscu okazało się, że pracownik tej firmy, bez wiedzy właściciela zamiast wywieźć śmieci na składowisko wywiózł do Zdziechowy. Sprawca został ukarany mandatem karnym, natomiast właściciel zobowiązał się jeszcze tego samego dnia do posprzątania odpadów.

 
Ostatnio zmienianyczwartek, 05 marzec 2020 17:21

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.