http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Podczas spaceru znalazł... minę przeciwpancerną!

Wyróżniony Podczas spaceru znalazł... minę przeciwpancerną!

Podczas spaceru w lesie w okolicach Gniezna znaleziono minę przeciwpancerną. Niebezpieczny przedmiot zabezpieczyli policyjni pirotechnicy. Niebawem zostanie zutylizowany przez saperów.


- We wtorek gnieźnieńscy policjanci otrzymali informację, że najprawdopodobniej został znaleziony niewybuch. Metalowy przedmiot wystawał z ziemi w lesie na obrzeżach Gniezna. Policyjni pirotechnicy na miejscu potwierdzili ten fakt. Jak się okazało przypadkowo znaleziono minę przeciwpancerną, pochodząca prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, najprawdopodobniej niemiecką. Policjanci zabezpieczyli niewybuch. W środę został zabrany przez saperów. Mina zostanie niebawem zutylizowana - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policja apeluje
Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów/niewypałów podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy, a o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.