http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pijani kierowcy w rękach policji

Wyróżniony Pijani kierowcy w rękach policji

Od piątku do dzisiejszego poranka gnieźnieńscy policjanci ujawnili łącznie 4 kierowców kierujących samochodem na podwójnym gazie. Rekordzista – 32-letni mieszkaniec gminy Czerniejewo miał 1,78 promila alkoholu w organizmie.


- Rekordzistą okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Czerniejewo, który w dniu 21 lutego około godziny 15.00 kierował samochodem osobowym marki BMW. Mężczyzna miał 1,78 promila alkoholu w organizmie. Na ulicy Poznańskiej w Czerniejewie wjechał samochodem do rowu. Został zatrzymany przez miejscowych funkcjonariuszy, którzy zatrzymali jego prawo jazdy i dowód rejestracyjny od auta - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

W niedzielę, w miejscowości Malenin, gmina Witkowo funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Witkowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy Audi A4 kierowany przez 46 letniego mieszkańca naszego powiatu. I tym razem kierowca okazał się nietrzeźwy - miał 1,1 promila alkoholu w organizmie.

- Dzisiejszego ranka funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby kierujące samochodami w stanie nietrzeźwości. Po godzinie 5:00 w Jarząbkowie w gminie Niechanowo funkcjonariusze zatrzymali 61-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierując Nissanem Qashqai miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Dwie godziny później na ulicy Kiszkowskiej w Gnieźnie funkcjonariusze zatrzymali 51-letnią mieszkankę naszego powiatu, która kierowała Citroenem C3 mając w organizmie 0,8 promila - dodaje rzecznik.

Wszystkim kierującym w stanie nietrzeźwości grozi kara do lat dwóch pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.