http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trzemeszno: spłaca pożyczki, których nie zaciągnął...

Wyróżniony Trzemeszno: spłaca pożyczki, których nie zaciągnął...

Można prowadzić spokojne życie i popaść w duże tarapaty. Dowód na to stanowi historia dwudziestokilkuletniego mieszkańca gminy Trzemeszno, który będąc w banku dowiedział się, że musi spłacać raty pożyczek (ponad 6 tysięcy złotych) zaciągnięte w parabankach, o których nie miał pojęcia. Jak to możliwe? Mężczyzna prawdopodobnie padła ofiarą oszusta! Sprawę badają policjanci z Trzemeszna.


- Mieszkaniec gminy Trzemeszno będąc w banku dowiedział się, że ktoś bez jego zgody i wiedzy, za to na jego dane zaciągnął na niego pożyczki w parabankach. W sumie mężczyzna ma do spłaty ponad 6 tysięcy złotych. Sytuacja wcale zabawna nie jest. Sprawa została w dniu 6 lutego zgłoszona na policję w Trzemesznie - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policja przestrzega i przypomina o tym, że należy uważać na to jakie dane umieszczamy w sieci, jak również na to, jakie dane posiadamy na naszych komputerach ponieważ nieuprawnione osoby mogą wejść w ich posiadanie i posłużyć się nimi np. w celu uzyskania kredytu od instytucji parabankowej, a zaciągnięte zobowiązanie zostanie przypisane właścicielowi danych, którymi posłużyli się sprawcy.

Kiedy ktoś spotka się z podobną sytuacją natychmiast musi powiadomić o tym policję, dany bank, a nawet prokuraturę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.