http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kryminalni wyjaśniają sprawę „skręconego” licznika

Wyróżniony Kryminalni wyjaśniają sprawę „skręconego” licznika

Podczas piątkowej służby policjanci gnieźnieńskiej drogówki ujawnili kolejny przypadek rozbieżności stanu drogomierza kontrolowanego auta. Ponieważ cofanie liczników od niedawna jest przestępstwem sprawę wyjaśniają kryminalni.


Znowelizowane przepisy kodeksu karnego stanowią, że jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ustawodawcy zdecydowali, że odpowiedzialność poniesie zarówno osoba, która cofa licznik - ingeruje w jakikolwiek sposób w prawidłowość pomiaru, jak i właściciel pojazdu, który zleca wykonanie takiej usługi.

Podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu przez diagnostów wykonujących na przestrzeni ostatnich lat przeglądy na stacjach diagnostycznych. Jeśli na podstawie tego porównania mundurowi nabiorą podejrzeń, że mogło dojść do przestępstwa, sprawa wyjaśniana będzie przez kryminalnych w postępowaniu sprawdzającym.

- Podczas piątkowej służby, 10 stycznia policjanci z wydziału ruchu drogowego ujawnili fiata seicento, w którym prawdopodobnie cofnięto drogomierz. Auto skontrolowane zostało na ulicy Biskupińskiej w Gnieźnie. Teraz sprawą „skręconego” licznika zajmą się kryminalni, którzy ustalać będą okoliczności, w jakich powstały rozbieżności w odczytach - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.