http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Podwójna kradzież w sklepie budowlanym. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku

Wyróżniony Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Przed sądem odpowiedzą za swoje czyny 46 i 49-latek z gminy Mogilno, którzy w jednym z marketów budowlanych w Gnieźnie ukradli wkrętarkę wartą ponad 700 złotych. Podejrzewani trafił w ręce stróżów prawa. Śledczy ustalili także, że nie była to pierwsza wizyta starszego z nich w tym markecie.


- Z marketu budowlanego w Gnieźnie złodziej zdemontował, po czym ukradł baterię od wkrętarki. Komplet (tylko tak jest sprzedawany) wart był łącznie ponad 700 złotych. Sygnał o kradzieży policjanci dostali 10 grudnia br. Sklep, w którym doszło do kradzieży do zawiadomienia o kradzieży dołączył również zapis z monitoringu z wizerunkiem sprawcy - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

19 grudnia w tym samym markecie zostało przez ochronę ujętych 2 mężczyzn, którzy próbowali ukraść wkrętarkę. Powiadomieni o tym fakcie funkcjonariusze ustalili, że sprawcami kradzieży są 46 i 49-latek z gminy Mogilno. Jak ustalono starszy z nich podczas pobytu z kolegą w sklepie zabrał wkrętarkę, odczepił od niej baterię i dał koledze by ten odłożył na jednym z regałów, po czym schował wkrętarkę w spodnie. Mężczyźni zostali zatrzymani.

- Podczas wykonywania czynności w siedzibie komendy ustalono, że starszy z mężczyzn podczas zakupów z żoną 10 grudnia ukradł baterię do wkrętarki, której nie udało mu się ukraść. Śledczy, w dniu 20 grudnia br. przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży, jego 46-letni kolega usłyszał zarzut pomocnictwa - dodaje rzecznik.

Teraz obydwaj odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.