http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Seryjny złodziej samochodów wpadł na gorącym uczynku

Wyróżniony Seryjny złodziej samochodów wpadł na gorącym uczynku

Policjanci gnieźnieńskiej komendy zatrzymali 19-latka – mieszkańca Pierwszej Stolicy Polski podejrzanego o usiłowania i kradzieże samochodów a także inne przestępstwa. Młodzieniec został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów kryminalnych. Sprawca usłyszał 14 zarzutów. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.


- 9 grudnia 2019 roku, w godzinach nocnych na terenie gminy Łubowo miała miejsce kradzież pojazdu marki Opel Zafira. Auto znajdowało się na terenie jednej z posesji. Z ustaleń policjantów wynikało, że złodziej przyjechał na miejsce przestępstwa pojazdem marki Renault Laguna, którego zaparkował przed bramą. Policjanci którzy udali się na miejsce kradzieży ustalili, że pojazd ten został skradziony w nocy z 8 na 9 grudnia br. na terenie pobliskiej miejscowości - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Sprawą kradzieży samochodów zajęli się funkcjonariusze kryminalni. W oplu, jak pisali na forach internetowych zrozpaczeni właściciele pojazdu znajdowały się akcesoria niezbędne do przewożenia ich niepełnosprawnej córeczki. - Po 3 godzinach od zgłoszenia kradzieży policjanci operacyjni zatrzymali, jak się okazało 19-letniego sprawcę kradzieży, który siedział w skradzionym aucie na jednym z gnieźnieńskich parkingów. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie - dodaje rzecznik.

W toku dalszych czynności zgromadzono materiał, który pozwoliły na postawienie przez gnieźnieńskich śledczych 19-letniemu gnieźnianinowi 14 zarzutów karnych dotyczących kradzieży lub usiłowania kradzieży samochodów a także innych przestępstw.

Prokurator objął zatrzymanego policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.