http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”: 49 kierowców z niewłaściwym oświetleniem

Wczoraj policjanci gnieźnieńskiej „drogówki” zakończyli wzmożone działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo". Kampania rozpoczęła się 21 października i była realizowana we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji było zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.


Gnieźnieńscy policjanci drogówki w okresie od 21 października do 10 grudnia 2019 r. prowadzili wzmożone działania w ramach akcji „Twoje światła – Twoje Bezpieczeństwo”. - Głównymi problemami z jakimi spotykali się mundurowi kontrolujący auta to złej jakości żarówki, źle ustawiona wysokość świateł, nielegalne zamienniki źródeł światła (mocniejsze żarówki, ksenonowe czy LED-owe zamienniki żarówek) oraz zabrudzona obudowa reflektorów samochodowych. W ramach akcji policjanci skontrolowali prawie 1100 aut, w tym w 49 stwierdzono niewłaściwie oświetlenie, co skutkowało stosowaniem przez policjantów przewidzianych prawem represji - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Przypominamy, że prawidłowe działanie świateł w pojeździe oraz regularne oczyszczanie obudowy reflektorów ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza podczas niekorzystnych zimowych warunków atmosferycznych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.