http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

21-letni gnieźnianin z zarzutem kradzieży pieniędzy

Wyróżniony 21-letni gnieźnianin z zarzutem kradzieży pieniędzy

Kryminalni zatrzymali 21-letniego gnieźnianina, którego podejrzewali o kradzież pieniędzy z plecaka. Mężczyzna usłyszał zarzut. Za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


- 7 listopada 2019 roku, gnieźnieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu mienia, do którego doszło kilka dni wcześniej, na terenie parkingu jednej z miejscowych galerii. Kobieta "na chwilę" położyła plecak przy samochodzie, po czym zapomniała o nim i odjechała autem.Funkcjonariusz przyjmujący zawiadomienie o przestępstwie ustalił, że w plecaku znajdował się portfel z pieniędzmi - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Po zgłoszeniu sprawą zajęli się funkcjonariusze kryminalni, którzy wytypowali i zatrzymali sprawcę. Jak ustalili 21-letni gnieźnianin, który w tym czasie przebywał na parkingu tej samej galerii zauważył pozostawiony plecak. Przeparkował swoje auto w ustronne miejsce, podszedł do plecaka, zabrał go do swojego pojazdu a następnie przejrzał jego zawartość. Okazało się, że środku w portfelu było 600 złotych. Zabrał gotówkę, a pozostałą zawartość wyrzucił. Plecak po pewnym czasie trafił do właścicielki. 21-latek podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży, zwrócił zabrane z plecaka pieniądze, które niebawem trafią do pokrzywdzonej kobiety.

Za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.