http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Areszt dla 42-letniego Ukraińca za kradzież rozbójniczą

Wyróżniony Areszt dla 42-letniego Ukraińca za kradzież rozbójniczą

W jednym z gnieźnieńskich marketów doszło do kradzieży rozbójniczej. Sprawca nie chcąc zapłacić za polarową bluzę zaczął grozić pozbawieniem życia, również szarpał i odpychał podejmującego interwencję pracownika ochrony, chcąc jak najszybciej opuścić placówkę handlową ze zrabowaną odzieżą. Został jednak zatrzymany. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego, 42-letniego Ukraińca tymczasowy trzymiesięczny areszt. Za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


- Do zdarzenia, które zostało zakwalifikowane jako przestępstwo kradzieży rozbójniczej, zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat, doszło 14 października przed południem w jednym z marketów w Gnieźnie. Sprawca najpierw zabrał ze sklepowej półki polarową bluzę o wartości prawie 50 zł, a następnie nie płacąc, ruszył w kierunku wyjścia. Całe zdarzenie zauważył pracownik ochrony, który stanął na drodze złodzieja. Interwencja ochroniarza nie powstrzymała uporu mężczyzny, który nie chciał rozstawać się ze skradzioną bluzą. Groził pozbawieniem życia i z całych sił szarpał i odpychał pracownika sklepu. Ochroniarz nie dał jednak za wygraną i obezwładnił, jak okazało się po przyjeździe wezwanej na miejsce policji, 42-letniego Ukraińca - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, gdzie w wyniku przeprowadzonych czynności policjanci nie tylko udowodnili mu przestępstwo kradzieży rozbójniczej ale i ustalili, że tego samego dnia na ulicy Warszawskiej w Gnieźnie ukradł telefon, który zresztą miał przy sobie. 15 października br. prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa, a następnego dnia Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny areszt.

42-latkowi za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi nawet 10-letni pobyt w zakładzie karnym.

Śledczy ustalili również, że na terenie województwa wielkopolskiego prowadzone są inne postępowania o kradzieże, których miał się dopuścić aresztowany Ukrainiec.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.