http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Osiedle Piastowskie: oszust podał się za pracownika gazowni... Ukradł 1500 zł...

Wyróżniony Osiedle Piastowskie: oszust podał się za pracownika gazowni... Ukradł 1500 zł...

1.500 złotych straciła 82-letnia mieszkanka osiedla Piastowskiego w Gnieźnie. Seniorka została okradziona przez oszusta, który podawał się za pracownika gazowni. Przy tej okazji policja apeluje, by nie wpuszczać do domu obcych osób, a odwiedzających nas „fachowców” zawsze można poprosić o dokument potwierdzający, że są pracownikami danej instytucji.


- O kradzieży, do której doszło w czwartek, 3 października policjantów poinformowała sama poszkodowana. Tego dnia 82-letnią mieszkankę osiedla Piastowskiego około godziny 11.00 odwiedził mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik gazowni. Seniorka była przekonana, że ma do czynienia z uczciwym kontrolerem - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Dalsze działania „fachowca” z gazowni były inne jak oczekiwała tego 82-letna kobieta. Pod pretekstem nadpłaty i wydania reszty z 200-złotowego banknotu odwrócił uwagę kobiety i z półki na biurku ukradł 1.500 złotych, po czym wybiegł z mieszkania. Wtedy pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa.

Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed wpuszczaniem do domu obcych osób. Zawsze należy się upewnić z kim mamy do czynienia. Mamy też prawo wylegitymować odwiedzającego nas pracownika danej instytucji. Przy okazji policja apeluje również, by nie trzymać dużej ilości pieniędzy w domu. Bezpieczniejszym dla nich miejscem bank, sejf czy też metalowa kasetka.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.